Sık Sorulan Sorular - Kuryemex

Sık Sorulan Sorular - Kuryemex

Merak Ettikleriniz

Sık Sorulan Sorular

Aşağıdaki soru ve cevaplar işinize yaramadıysa +90 850 888 0 300 numaralı telefondan arayın, size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Ex Kiralama hizmeti yoğun evrak ve paket gönderisi olan şirketlerin kullandığı bir hizmettir. Bu sistemde kurye haftada 6 gün, günlük 9 saat üzerinden restorana yada şirketin emrinde çalışır ve gönderi yada paket taşıma konusunda herhangi bir mesafe yada adet sınırı olmadan hizmet verir. Bu hizmeti güvenlik veya temizlik firmalarının verdiği hizmetle benzerlik göstermektedir.

Ex Kiralama’yı yoğun evrak gönderisi olan firmalar (Gümrük firmaları, Ecza depoları, Hastaneler, Tıbbi görüntüleme merkezleri, e-ticaret siteleri, büyük kurumsal firmalar ve holdingler), yoğun paket servis sağlayan restoranlar ve restoran zincirleri sıklıkla bu hizmetimizeden faydalanmaktadır.

Ex Kiralama hizmeti ile kurye ve motosiklet kiralamak için 1 aylık yada 1 yıl taahhüt imzalamak gerekmektedir. Aylık ve yıllık yapılan kiralama hizmeti fiyat farklılığı göstermektedir.

Ex Kiralama yasal bir hizmettir. Yasal bir sözleşme dahilinde sunulur. Hizmet bedeli aylık olarak fatura edilir ve bu fatura ile yıl sonu şirketinizin hesaplarından gider olarak gösterip vergi indirimi sağlayabilirsiniz.

  • Tek merkezden yönetilen büyük zincir restoran şirketlerinin veya grup şirketlerin iş yükünü azaltmak ve masrafları faturalandırmak.
  • Motosiklet satın alma yaparak yüksek miktarda nakit paranın şirketin kasasından bir defada çıkmaması ce kiralama yöntemiyle aylık gider olarak faturalandırmak ve yılsonu vergiden düşebilmek.
  • Kurye herhangi bir sebepten işe gelmediğinde restoranda yada şirkette oluşabilecek iş ve ciro kaybının önüne geçmek. (Kurye personeli herhangi bir sebepten işe gelmediğinde Kuryemex maksimum 3 saat içinde joker kurye istihdam eder)
  • Motosikletlerin, periyodik bakım, yağ değişimi, parça değişimi, yaz kış lastik değişimi, arıza onarım masrafları ve kaza sonrası hasar onarım masrafı, taşıt sigortası, vergi ve muayene ücretlerini tek bir paket halinde sunulup Kuryemex tarafından karşılanması. Bu işlerin takibini yapıp zaman ve enerji kaybından müşterinin muaf olması.
  • Eğitimli motorlu kurye personeli bulmak personelin işe giriş çıkış süreçleri ile zaman harcamak ve bu operasyonu sağlamaktan muaf olmak.
  • Saha denetmenlerinin haftada bir gün yaptığı şube ziyareti sayesinde kurye personelinin iş disiplinin sağlanması ve verimliliğinin arttırılması.
  • Motosiklet yakıt ücretlerinin Kuryemex tarafından karşılanacağı için şirketin bunun takibiyle uğraşmaması ve faturalandırılarak gider olarak gösterilebilmesi.
  • Motosiklet ve kurye personel ve yakıt ihtiyacının tek firma ile karşılanması kolaylığı.

Express Kurye motosikletli kuryenin adresten alınıp teslim adresine toplamda 60-90 dk. İçinde teslimatının sağlanmasıdır.

İstanbul içinde evrak yada paket gönderimi alınan ve teslim edilen adresler bölgesel bazda hesaplanır, mesafeye göre ücretler değişkenlik göstermektedir.

Motokuryenin gönderiyi adresten alıp 3 saat içinde diğer adrese teslimatını sağlaması işlemidir.

Motokuryenin gönderiyi adresten alıp maksimum 60 dk. İçinde teslimat sağlanması işlemidir.

Online olarak internet sitemiz üzerinden, 0216 693 10 11  veya 0216 693 10 12 numaralı telefonlardan ulaşarak kurye çağırabilirsiniz.